NASI UCZNIOWIE

WYSTĘPY NASZYCH UCZNIÓW

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj646
mod_vvisit_counterWczoraj19138
mod_vvisit_counterW tym tygodniu68159
mod_vvisit_counterOstatni tydzien62396
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc146563
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu115325
mod_vvisit_counterRazem4140239

We have: 42 guests online
Twoje IP: 18.97.14.85
Dzisiaj jest: 20 Cze 2025


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Szkoła Podstawowa w Żurowej



DZIEŃ PAMIĘCI "ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"

 

2 marca delegacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Żurowej włączyła się w Gminne Obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Szerzynach. Uroczystość rozpoczęła się podniesieniem flagi państwowej na maszt oraz wspólnym odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Uczniowie uczestniczyli w apelu poległych, a następnie złożyli wiązankę oraz znicze pamięci przy Pomniku „Wolność i Niezawisłość” w Szerzynach.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest wyrazem hołdu dla żołnierzy konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny.

M. Kędzior



 

 



OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO



21 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Klasy IV-VIII przystąpiły do zmagań konkursowych zatytułowanych „Mistrz Słowa”. Pierwszym zadaniem było losowanie i wybór nazwy związanej z językiem polskim dla grupy. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. W klasie IV były to grupy: „Pinokio Sigma”, „Kleksiki”, „Pinokio”, „Odkrywcy języka polskiego”. W klasie V do rywalizacji przystąpiły: „Pajęczaki 1”,”Pajęczaki 2” oraz „Czerwony Kapturek”. Klasa VI podzielona była na 4 zespoły o nazwach: „Onomatopeja”, „Metafora”, „Drużyna 1”, „Onomatopeja 1”. Klasa VII to dwa zespoły: „Pasztety do boju” i „Dziady”. W klasie VIII  3 drużyny przyjęły nazwy: „Gang Mickiewicza”, „Zespół Soplicy” i „Zespół Soplicy 1”.

Klasy IV-V rywalizowały w czterech kategoriach:

  • tworzenie słów z zestawu liter,
  • łączenie w pary związków frazeologicznych z ich objaśnieniem,
  • zadania typu prawda-fałsz,
  • dopisywanie antonimów do podanych wyrazów.

I miejsce zajęła drużyna „Kleksiki” z klasy IV. II miejsce „Pajęczaki 1” z klasy V, a III „Pinokio” z klasy IV. Średnia punktów klasy IV: 65,75 p., klasy V: 59 p.

Klasy VI-VIII rywalizowały w pięciu kategoriach:

  • tworzenie słów z zestawu liter,
  • łączenie w pary związków frazeologicznych z ich objaśnieniem,
  • zadania typu prawda-fałsz,
  • dopisywanie antonimów do podanych wyrazów,
  • wskazywanie synonimów.

I miejsce zajęła drużyna „Dziady” z klasy VII,II „Onomatopeja 2” z klasy VI, a III „Zespół Soplicy” z klasy VIII.
Średnia punktów klasy VI: 122,25 p., klasy VII:142,5 p., a VIII:122,3 p.

Gratulujemy wszystkim uczniom zaangażowania w pracę zespołu i kreatywności.
Mamy nadzieję, że rywalizacja przyczyniła się nie tylko do doskonalenia języka ojczystego, ale i umiejętności pracy w grupach.
Ważnym aspektem pielęgnowania języka polskiego jest regularne czytanie książek. Dopełnieniem obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego było podsumowanie konkursu czytelniczego, którego główny cel to poznawanie utworów literatury dziecięcej oraz kształtowanie zainteresowań czytelniczych. Chętni uczniowie klas IV-VII zapoznawali się z treścią książek: kl. IV „Spotkanie nad morzem” J. Korczakowskiej, kl. V „Władca Lewawu” D. Terakowskiej, kl. VI „Ten obcy” I. Jurgielewiczowej, kl. VII „Kłamczucha” M. Musierowicz. Kolejny etap to sprawdzenie wiedzy z treści książek.
Tego wymagającego zadania podjęło się 7 uczniów: kl. IV- Bartosz Ziomek, Marcel Walczyk, kl. V – Jan Jodłowski, Wojciech Mikrut, kl.VI – Aleksandra Słomska, Dawid Bąk, Ksawery Mikrut, kl. VII – Maja Niedziela.
Wyniki są następujące:
I miejsce – Aleksandra Słomska,
I miejsce – Bartosz Ziomek,
III miejsce – Marcel Walczyk.

Uczniowie klas IV-V przygotowywali także plakaty zachęcające do przeczytania książek. Wykazali się tu dużą pomysłowością, oryginalnością wykonania i zastosowania technik plastycznych. Okazuje się, że czytanie książek może być ciekawą formą spędzania czasu, a rozmowy o książkach – wskazówką, radą, jak postępować w trudnych sytuacjach,
a czasem przestrogą przed konsekwencjami złych wyborów.

Anna Mikos
Małgorzata Mikrut

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

 

(KLIKNIJ)



WYJAZD NA MECZ SIATKÓWKI 


W dniu 24 lutego 2025 roku zorganizowano integracyjny wyjazd uczniów ze szkół w Żurowej , Swoszowej i Ołpinach na mecz siatkówki mężczyzn pomiędzy drużynami Barkom Każany Lwów a PGE GiEK Skrą Bełchatów. Mecz rozegrany został  w hali sportowej Arena „Jaskółka” Tarnów w ramach 26 kolejki Plus Ligi siatkarzy.  
Uczniowie mieli możliwość podziwiać siatkówkę na najwyższym poziomie, a także siatkarzy, którzy mają w swoim dorobku medale Mistrzostw Świata i Europy.

Emocji nie brakowało, a zabawa była przednia.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

 



POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI

Etap gminny konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” już za nami. 20 lutego 2025 r. odbył się etap gminny XXIV edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Przewodnim tematem tegorocznej edycji są „Owady Polski”. Do etapu parkowego zakwalifikowała się jedna drużyna. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu zawierającego 15 pytań ogólnych z zakresu ekologii i tematu przewodniego konkursu oraz 10 pytań z wiedzy o Parku Krajobrazowym Pasma Brzanki. Drużyna w składzie: Antoni Drożdż, Konrad Bąk i Arkadiusz Zbylut godnie reprezentowała naszą szkołę i po bardzo wyrównanej walce, wywalczyła trzecie  miejsce wśród pięciu drużyn reprezentujących szkoły z terenu Gminy Szerzyny. Dziękujemy uczniom za udział w konkursie, mamy nadzieję, że wiedza którą zdobyli, będzie wykorzystana w przyszłości.

Małgorzata Pilch

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

 



WALENTYNKI 2025

Walentynki to święto zakochanych, które obchodzone jest 14 lutego. Tego dnia ludzie obdarowują się kartkami , wierszami, słodkościami wyznając sobie uczucia. Nazwa „walentynki” pochodzi od imienia św. Walentego, który jest patronem zakochanych.
Ten radosny i magiczny dzień postanowili uczcić uczniowie naszej szkoły. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego zadbali o to, aby w tym szczególnym dniu, który obchodziliśmy w piątek, 14 lutego, obecni w szkole uczniowie i nauczyciele poczuli się wyjątkowo.  Upłynął on w  w kolorach czerwieni, atmosferze miłości i przyjaźni.  Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Uczniowie przygotowali  kartki walentynkowe wyrażając w ten sposób swoje sympatie.  Następnie przedstawiciele samorządu rozdały pocztę wszystkim adresatom. Walentynkowe karki, serduszka sprawiły wszystkim wiele radości.

Bądźmy dla siebie mili, życzliwi każdego dnia, nie tylko od święta.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ

 



NIECODZIENNA LEKCJA BIOLOGII

11 lutego 2025 r. gościliśmy w naszej szkole pana Tomasza Gawlika pracownika Zespołu Parków Krajobrazowych Pogórza, który spotkał się z uczniami klasy IV i VI i przeprowadził ciekawe zajęcia o tematyce ekologicznej. W tej nietypowej lekcji biologii uczniom zostały przybliżone zagadnienia z biologii owadów, ich roli w środowisku oraz tematyka związana z ekologią i ochroną środowiska.

Serdecznie dziękujemy panu Tomaszowi za czas poświęcony naszym uczniom oraz ciekawy przekaz istotnych treści.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

M. Pilch

 

 



DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2025

 

 

 

„Czy wy wiecie, czy wy wiecie, że mam najlepszych dziadków na świecie. Dla mnie czas mają, bo mnie kochają, nawet czasami mnie rozpieszczają…”

 

 

 

 

Tak śpiewały przedszkolaki na uroczystym przyjęciu zacnych gości, które odbyło się w naszej szkole dnia 7 lutego 2025 roku.
Święto Babci i Dziadka to wielkie święto. Obchodzimy je, ponieważ chcemy w ten sposób pokazać swoim babciom i dziadkom, że o nich pamiętamy i ich kochamy. W tych dniach dziadkowie obdarzeni są szczególnymi dowodami miłości. Szanujemy ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć i doświadczenie  życiowe.
Zacni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dzieci recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki a na ich twarzach widać było ogromną radość oraz skupienie. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Uroczystość zakończyła się wspólnym słodkim poczęstunkiem oraz wręczeniem przez dzieci drobnych upominków swoim babciom i dziadkom.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.
Najdroższym Babciom i kochanym Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, uśmiechu i samych pięknych chwil, spędzonych w towarzystwie swoich wnuków.

K. Słomska

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)



 

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Żurowej informuje, że od 3 lutego do 14 marca 2025  r. trwa rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2025/2026. Obowiązkiem wychowania przedszkolnego na nadchodzący rok szkolny objęte są dzieci urodzone w roku 2019, a obowiązkiem szkolnym, czyli rozpoczęciem nauki w klasie I dzieci urodzone w roku 2018. Wnioski do Oddziału Przedszkolnego i do klasy I dostępne są w gabinecie dyrektora lub na stronie internetowej szkoły. Regulaminy rekrutacji dostępne są na tablicach ogłoszeń w szkole. Szczegółowe informacje pod nr. tel. 146518322. Pobieranie i składanie wniosków jest możliwe od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 13.00. w gabinecie dyrektora szkoły.

Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego (kliknij)

Deklaracja o kontynuowaniu wychowania  przedszkolnego (kliknij)

Wniosek o przyjęcie dziecka do kl I (kliknij)

Zgłoszenie do kl I (kliknij)

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO) oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, informujemy, że administratorem Państwa danych osobowych jest Publiczna Szkoła Podstawowa w Żurowej reprezentowana przez Dyrektora Szkoły.

 



 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 27

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?