NASI UCZNIOWIE

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj33
mod_vvisit_counterWczoraj222
mod_vvisit_counterW tym tygodniu573
mod_vvisit_counterOstatni tydzien1978
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc6072
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu11799
mod_vvisit_counterRazem831675

We have: 3 guests online
Twoje IP: 54.87.61.215
Dzisiaj jest: 21 Maj 2019


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
WYNIKI GMINNEGO KONKURSU POETYCKO - PLASTYCZNEGO ORGANIZOWANEGO PRZEZ PUBLICZNĄ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ W SZERZYNACH28.05.2018 r. w dniu Święta Patrona Publicznej Szkoły Podstawowej w Szerzynach  odbyło się ogłoszenie wyników gminnego konkursu poetycko - plastycznego. Konkurs przeprowadzony był pod hasłem "Sztuką jest umierać dla Ojczyzny, ale jeszcze większą sztuką jest dobrze dla niej żyć" (ks. Kard. Stefan Wyszyński). Został przeprowadzony z okazji Dnia Patrona Szkoły  oraz obchodów 100 - lecia państwa polskiego.

Bardzo miło nam poinformować, że w konkursie poetyckim w kategorii klasy IV_VI

  • I miejsce zajęła Marlena Reczek uczennica klasy VI,

natomiast w konkursie plastycznym w kategorii klasy IV_VI

  • II miejsce otrzymała Małgorzata Słomska z klasy VI.

Laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.WYCIECZKA KLAS 0 - III

do Krosna i Jasła


Och! Jakie to śliczne! A to jakie piękne! Takie słowa zachwytu dało się słyszeć podczas zwiedzania  Centrum  Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Na taką wycieczkę 17 maja wybrały się klasy 0-III. Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie to jedyny w Polsce obiekt prezentujący świat szkła dosłownie na wyciągnięcie ręki. W tym bajkowym (jak nazwały to miejsce dzieci) muzeum eksponaty można dotykać, obserwować  jak powstają a nawet współtworzyć. Cały pobyt trwał 3 godziny, a rozpoczął się spotkaniem z przewodnikami, którzy krok po kroku odkrywali przed nami to niezwykłe miejsce. Pierwszym punktem była projekcja filmu w miniaturowej, ale prawdziwej sali kinowej. Ukazywał on historię wytapiania szkła na przełomie wieków i historię powstania huty w Krośnie. Następnie przeszliśmy w miejsce, gdzie znajduje się piec, przy którym pracują hutnicy. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obserwowały metodę ręcznego formowania szkła i proces powstawania jakiegoś pięknego dzieła. Szybko odgadły, że to żółwik. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach. Czekały na nas przygotowane stanowiska pracy. Każdy mógł własnoręcznie namalować na szkle obrazek według wybranego wzoru. Wszyscy bardzo mocno zaangażowali się w pracę. Kolejną atrakcją było samodzielne wybicie medalu – pamiątki, w rozżarzonym szkle. Później  uczniowie odwiedzili warsztaty obróbki zdobienia szkła: grawerowania, malowania na szkle, produkcji witraży i szklanych figurek. Potem spacerkiem przeszliśmy przez krośnieński rynek, aby zwiedzić piwnice. Tu uczniowie zobaczyli interaktywne sale, wysłuchali informacji na temat różnorodnego zastosowania szkła, uczestniczyli w imponujących eksperymentach i zachwycali się coraz to ciekawszymi doświadczeniami, prowadzonymi przez naszych  przewodników. Poznały również zasadę działania coraz bardziej rozpowszechniającego się światłowodu. Był też czas na śmiech i szaleństwo w gabinecie luster. Pobyt zakończył się zakupami w firmowym sklepie, gdzie eksponaty zachwycały pięknem i oryginalnością.

W drodze powrotnej udaliśmy się do pierwszego na świecie Muzeum Lizaka w Jaśle. Muzeum zostało złożone z inicjatywy państwa Katarzyny i Grzegorza Schabińskich, którzy są współwłaścicielami zakładu Gran-Pik Liwocz, zajmującego się produkcją lizaka i cukierków. Zwiedzanie muzeum zaczęliśmy od sklepiku ze słodkościami, tam dzieci mogły zobaczyć różne rodzaje lizaków, różniących się kształtami, wielkościami i kolorami. Wysłuchaliśmy opowieści o początkach powstawania lizaków oraz jak wyglądała produkcja na przestrzeni kolejnych lat. Dzieci poznały historię zakładu Gran-Pik  Liwocz, który swoją działalność rozpoczął w 1955 r., kilka lat wcześniej przed produkcją znanych chupa-chups’ów. Miały możliwość  powąchać, dotknąć różnego rodzaju cukrów, które są wykorzystywane do produkcji słodyczy. Zobaczyły również  eksponaty maszyn stosowanych w karmelarstwie. Uczniowie mogli pooglądać prace z konkursu plastycznego „Mój wymarzony lizak” zorganizowanego  przez państwa Schabińskich dla przedszkoli i szkół województwa podkarpackiego. Jednak największa atrakcją dla dzieci była możliwość własnoręcznego uformowania lizaka. To była ciekawa i słodka wycieczka. Dzieci zdobyły nowe wiadomości i doświadczenia. Z własnoręcznie zrobionym lizakiem  i uśmiechem na twarzy  dzieci wróciły do Żurowej, posilając się jeszcze kawałkiem pizzy.

Renata Kozdęba

 

Zegarek

Ulti Clocks content

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?