NASI UCZNIOWIE

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj98
mod_vvisit_counterWczoraj221
mod_vvisit_counterW tym tygodniu940
mod_vvisit_counterOstatni tydzien2364
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc4423
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu7097
mod_vvisit_counterRazem782244

We have: 18 guests, 1 bots online
Twoje IP: 18.212.92.235
Dzisiaj jest: 16 Sty 2019


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla TemplatesŚNIADANIE DAJE MOCW celu zwiększenia świadomości uczniów na temat roli zdrowego odżywiania, nasza szkoła włączyła się w bieżącym roku szkolnym do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”, organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.  8 i 9 listopada 2018 r. uczniowie klas najmłodszych najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie  złożone wyłącznie ze zdrowych produktów. Dzieci przekonały się, że zdrowe jedzenie też może być pyszne. Na naszych szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się smaczne, kolorowe kanapki.

Oprócz tego przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa i ciemny chleb zamiast bułek, a także picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zbyt zdrowe.

Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

Renata Kozdęba

 

Zegarek

Ulti Clocks content

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?