NASI UCZNIOWIE

WYSTĘPY NASZYCH UCZNIÓW

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj450
mod_vvisit_counterWczoraj2030
mod_vvisit_counterW tym tygodniu4283
mod_vvisit_counterOstatni tydzien33516
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc450
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu194528
mod_vvisit_counterRazem4188654

We have: 26 guests online
Twoje IP: 216.73.216.62
Dzisiaj jest: 01 Lip 2025


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Szkoła Podstawowa w Żurowej



XXII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK


W ramach rozpoczynającego się dzisiaj XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Szkole Podstawowej odbyło się zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną oraz Klub Kultury spotkanie autorskie z pisarzem Radosławem Płachno - autorem zbioru wierszy dla dzieci pt ,,Miłość słodsza od cukierków”,oraz jego żoną Marią Płachno - malarką oraz ilustratorką książek dla najmłodszych.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV- VIII wraz z nauczycielami. Nasi goście okazali się osobami bardzo skromnymi i niezwykle otwartymi: opowiedzieli nam o swojej literackiej przygodzie z książką i ilustracją .Spotkanie było nie tylko literacką ucztą ale też ważną lekcją o życiu i emocjach. Udział w takich wydarzeniach - pozwalaja lepiej poznać  twórców i ich dzieła oraz spojrzeć na literaturę i malarstwo z nowej perspektywy.
Obrazy pani Marii zostały wystawione na szkolnych korytarzach gdzie można je oglądać do końca trwania Tygodnia Bibliotek .

Zapraszamy !

DZIĘKUJEMY ORGANIZATOROM ZA TO SPOTKANIE !!!

GCKiCZ w Żurowej

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

 

 

 

SZCZEGÓŁY I REGULAMIN KONKURSU (KLIKNIJ)



TEATRZYK KAMISHIBAI


W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 12 maja uczniowie klas 0-III wzięli udział w zajęciach z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai, z  inicjatywy GCKiCz oraz Publicznej Biblioteki w Żurowej. Kamishibai to forma teatrzyku papierowego – kami to papier, shibai to teatr. Wywodzi się z Japonii. Teatrzyk Kamishibai stanowi oprawę dla ilustracji i skupia na niej uwagę publiczności. W ten sposób opowieść zdecydowanie wyodrębnia się z otaczającej rzeczywistości. Kamishibai to narzędzie kreatywnego działania, aktywizująca metoda pracy z uczniem. Przedstawia treść bajki, opowiadania bądź opowieści za pomocą ilustracji umieszczonych w drewnianej skrzynce butai. Uczniowie poznali historię tego niezwykłego teatrzyku i przypomnieli wspólnie zasady zachowania w teatrze. Następnie wysłuchali baśni „Brzydkie kaczątko” i legendy o „Smoku Wawelskim”. Każda z tych opowieści niosła morał o którym rozmawialiśmy z uczniami. Teatrzyk Kamishibai zabrał uczniów w podróż do magicznej krainy teatru i literatury. Pokazał inny - równie przyjemny sposób czytania i słuchania.

Dziękujemy pani Marii Mikrut za zorganizowanie ciekawych zajęć.

R.Kozdęba

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

 



AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA


3 maja – cóż to za data? Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nie znaczących uroczystości. Dziś żyjąc w zawrotnym tempie, negujemy wszelkie wartości, nudzą nas uroczystości, apele, rocznice, święta. Ale czy tak musi być? Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości. Akademia, którą przygotowali i przedstawili uczniowie naszej szkoły pozwoliła zatrzymać się na chwilę, aby rozważyć te trzy słowa ważne w historii Polski, pojawiające się często jako hasła narodowe Polaków. Brzmią one: Bóg, Honor, Ojczyzna. Była okazją aby aby poszerzyć swoją wiedzę historyczną i zrozumieć, jak ważnym wydarzeniem było uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

Przypomnieliśmy sobie to jakże ważne wydarzenie z historii naszego kraju, które powinniśmy znać. Bo przecież naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości. Pamiętajmy  o tym.

J. Słomski

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

TANIEC Z FLAGAMI

 



DZIEŃ BEZ PLECAKA 2025

Dzień bez plecaka to wyjątkowa akcja promująca kreatywność i edukację, która łączy zabawę z refleksją nad warunkami edukacyjnymi dzieci. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole zorganizowano taki dzień 29 kwietnia 2025 roku. Nasi uczniowie wykazali się dużą się kreatywnością w poszukiwaniu „zastępstwa” dla tradycyjnego plecaka.  Oczywiście udowodnili, że ich wyobraźnia nie zna granic.Członkowie samorządu wraz z wychowawcami wytypowali najbardziej kreatywnych uczniów z poszczególnych klas.

Zabawa - przy prezentacji swoich zastępczych "plecaków" w klasach na korytarzach i jej podsumowanie na sali gimnastycznej  była bardzo udana.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z  OKAZJI DNIA BEZ PLECAKA.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 



KONKURS RECYTATORSKI "W zdrowym ciele, zdrowy duch"

Dnia 24 kwietnia 2025r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Ołpinach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów dla kl.1-3 „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej i rozwijanie zdolności recytatorskich, a przede wszystkim promowanie zdrowego stylu życia.
Naszą  szkołę reprezentowało troje uczniów:

  • Klara Jasiczek z kl. I
  • Franciszek Borowiec z kl. II
  • Aleksandra Jamro z kl. III

Poziom konkursu był bardzo wyrównany i wysoki, dlatego tym bardziej cieszy wyróżnienie przez jury Franciszka  Borowca, który zaprezentował wiersz Ewy Stadtmuller „ Krowa z Chotomowa”.

Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

 



GIEŁDA SZKÓŁ W CZERMNEJ



 

 

24 kwietnia uczniowie klasy VIII mieli okazję uczestniczyć w Publicznej Szkole Podstawowej w Czermnej na promocji szkół ponadpodstawowych.

Dziękujemy za zaproszenie.

M. Kędzior

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

 



KONKURS WIELKANOCNY 2025



W dniu 15.04.2025r.  odbyło się  rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego na kartkę i wianek wiosenno-wielkanocny. Celem konkursu było przede wszystkim pobudzenie aktywności twórczej oraz popularyzowanie i pogłębianie wiedzy na temat tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Otrzymaliśmy 23 prace konkursowe, które oceniało jury. Wszystkie były bardzo pomysłowe, kolorowe i oddawały klimat nadchodzących świąt.
Wyłoniono po trzech zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

 

 

Klasy 0-III

  • I miejsce Aleksandra Mikrut klasa I
  • II miejsce Szymon Rutkowski klasa II
  • III miejsce Piotr Mikrut klasa 0

Klasy IV-VIII

  • I miejsce Marta Jodłowska klasa VII
  • II miejsce Paulina Mikrut klasa V
  • III miejsce Ksawery Mikrut klasa VI

Wszystkie prace zostały nagrodzone. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, pomysłowość i kreatywność.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

R.Kozdęba

 



WYJAZD DO KINA NA FILM "21.37"

14 kwietnia  uczniowie klas IV - VIII naszej szkoły wyjechali do kina na film pt. „21:37” w reżyserii Macieja Pieprzycy. Wyjazd został zorganizowany z okazji 20. rocznicy śmierci  – św. Jana Pawła II.
Celem wyjazdu było uczczenie pamięci Papieża Polaka w rocznicę jego śmierci oraz  kształtowanie postaw szacunku wobec autorytetów moralnych i religijnych. Film „21:37” to poruszająca opowieść o losach kilku osób, których życie zmienia się w nocy śmierci Jana Pawła II. Produkcja skłania do refleksji nad siłą wiary, nadziei i przebaczenia, a także ukazuje, jak wielki wpływ Papież miał na losy zwykłych ludzi. Projekcja filmu dostarczyła uczniom wielu emocji i pokazała jakimi wartościami kierował się w życiu św. Jan Paweł II.
Wyjazd przebiegł w miłej i podniosłej atmosferze. Był okazją do pogłębienia wiedzy o Janie Pawle II i pokazał wydarzenia sprzed 20 lat.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 27

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?