NASI UCZNIOWIE

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj441
mod_vvisit_counterWczoraj735
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1176
mod_vvisit_counterOstatni tydzien4535
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc17827
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu12482
mod_vvisit_counterRazem855912

We have: 13 guests online
Twoje IP: 54.163.213.149
Dzisiaj jest: 24 Cze 2019


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Szkoła Podstawowa w Żurowej

 KONKURS RECYTATORSKI - Wiosna wierszem malowana ...
 

15 maja 2019 roku w PSP w Szerzynach odbył się gminny konkurs recytatorski dla klas I-III pod hasłem „Wiosna wierszem malowana”. Celem konkursu buło motywowanie dzieci do aktywnego i twórczego działania, umożliwienie zaprezentowania swoich zdolności recytatorskich oraz wzmacnianie wiary we własne siły i możliwości. Uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami każdego uczestnika. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane przez wszystkie dzieci. Niełatwo jest wyrazić i opisać w kilku zdaniach panującą atmosferę powagi, refleksji, ale i humoru oraz niezwykłej formy przekazu słownego. Wszyscy udowodnili swoje znakomite przygotowanie do konkursu. Bez wątpienia dostarczyli wszystkim wiele miłych wrażeń. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice : Lena Mężyk z klasy I – dyplom za udział, oraz Klaudia Brzęczek z klasy III – wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach recytatorskich.

mgr. Renata Kozdęba

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI KANONIZACJI PAPIEŻA JANA PAWŁA II "PAMIĘTAMY CIĘ OJCZE ŚWIĘTY"
 

26 kwietnia 2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 5. rocznicy kanonizacji papieża Jana Pawła II. Tego dnia wszyscy zebrani mieli przyjemność obejrzeć przygotowany specjalnie na tę uroczystość program słowno- muzyczny, którego wykonawcami byli uczniowie klasy drugiej i trzeciej.
Śpiewem i recytacją uczniowie uczcili pamięć wielkiego Polaka-Papieża, wychowawcy i przyjaciela młodzieży. Przypomnieli najważniejsze fakty z życia Ojca Świętego oraz jak wielką był osobowością. Jan Paweł II przez całe życie dawał świadectwo swej niezwykłej siły ducha, wiary, miłości Boga i człowieka. Był uosobieniem dobra, prawdy i mądrości. Jego obecność na zawsze została zapisana w życiu każdego z nas. Przedstawienie wzbogacone zostało prezentacjami multimedialnymi.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

KONKURS WIELKANOCNY 2019

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

 

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 POKAZY DOŚWIADCZEŃ Z CHEMII I FIZYKI„Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia.

Doświadczenie jest produktem rozumu."

Immanuel Kant

Na podstawie wiedzy chemicznej i fizycznej można wyjaśnić zjawiska zachodzące w życiu codziennym. Doświadczenia chemiczne i fizyczne niekoniecznie muszą być wykonywane w naukowym laboratorium.

Czy fizyka musi być trudna i nudna, a chemia kojarzyć się wyłącznie z truciznami? Oczywiście, że nie! O tym, że wiedza chemiczna i fizyczna mogą przydać się w codziennym życiu oraz dostarczać ciekawej rozrywki mogli przekonać się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Żurowej, dla których nauczyciele chemii i fizyki wspólnie z zainteresowanymi uczniami przygotowali i przeprowadzili dnia 29.03.2019 r. pokazy doświadczeń.

Celem tego typu pokazów było zachęcanie uczniów do samodzielnego przeprowadzania eksperymentów i rejestrowania zjawisk fizycznych oraz chemicznych w otaczającym świecie, pokazanie, że chemia  i fizyka potrafią bawić, poszukiwanie młodych talentów, popularyzacja nauk przyrodniczych poprzez prezentację ciekawych doświadczeń chemicznych i fizycznych.

Na wstępie uczniowie z klasy VIII  przedstawili  inscenizację pt: o Archimedesie, koronie i okrzyku "Eureka". Zaprosili wszystkich na wycieczkę w przeszłość, do czasów, w których żył Archimedes i przedstawili legendę związaną z odkryciem jakiego dokonał  ten najwybitniejszy matematyk i fizyk starożytnej Grecji.

Po przedstawieniu przyszedł czas na eksperymenty fizyczne.

Doświadczenia z fizyki pokazywały skutki działania występujących w przyrodzie sił:

 • siły grawitacji (swobodne spadanie ciał o różnych masach);
 • siły oporu powietrza (swobodne spadanie ciał o różnych kształtach);
 • siły tarcia (ruch poduszkowca wykonanego z płyty CD);
 • siły wyporu (lot balonu napełnionego gorącym powietrzem).

Ponadto przeprowadzono doświadczenia dotyczące:

 • zamiany energii (sprężyste odbicia piłeczki);
 • ciśnienia (półkule magdeburskie);
 • rozszerzalności temperaturowej (rozgrzewanie mosiężnej kulki i blaszki bimetalowej w płomieniu palnika);
 • ruchu drgającego (pokaz fali poprzecznej na rozciągniętej sprężynie).

Uczniowie zaprezentowali też bezpieczny sposób przenoszenia filiżanki pełnej kawy bez rozchlapania.

Po eksperymentach z fizyki przeprowadzone zostały doświadczenia z chemii.

Grupa zainteresowanych uczniów stosując ogólnodostępne produkty spożywcze i odczynniki chemiczne zaprezentowała doświadczenia wyjaśniające  tajemnicę niektórych, na pozór dziwnych i nienaturalnych zjawisk.

Uczennice klasy VII  Małgorzata Słomska, Anna Mikrut i Natalia Reczek wykonały następujące doświadczenia z chemii:

 • „Badanie właściwości składników powietrza” – samopompujący się balonik, samoczynne gaszenie świec oraz wykrywanie ilości tlenu w powietrzu.

Uczniowie klasy VIII Ewa Mikrut, Karol Słomski i Miłosz Ziomek przeprowadzili eksperymenty:

 • „Różne oblicza wody utlenionej: lokomotywa chemiczna i chemiczna pasta dla słonia”,
 • „Gazy powstające w reakcjach rozkładu: wulkan sody i octu oraz wulkan chemiczny z dwuchromianem amonu”,
 • „Duch w butelce” i „Lampa lawa”.

Wszyscy uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli pokazy przygotowane i przedstawione przez starsze koleżanki i kolegów, którzy dowiedli, że eksperymentowanie to jeden z ciekawszych sposobów uczenia się.

Małgorzata Pilch

Henryk Karp

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 WYSTĘP CYRKU SZOK28 marca 2018 roku w naszej szkole gościł cyrk "Szok". Cyrkowcy zaprezentowali uczniom  program artystyczny, zawierający elementy żonglerki, akrobacji, a także sztuki iluzji. Niektórzy z widzów mogli wypróbować swoje możliwości w poszczególnych dyscyplinach, spośród publiczności zostali wybrani ochotnicy do wzięcia udziału w przedstawieniu. Pełni zapału, z różnym skutkiem, próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną radość. Zapierającą dech w piersiach chwilą była, gdy artysta pojawił się z wężem i wyszedł do publiczności, ochotnicy mogli z nim wystąpić na scenie, ku ogromnemu przerażeniu pozostałych uczniów. Artyści zaprezentowali godzinne przedstawienie, podczas którego podziwiano niezwykły pokaz umiejętności. Występ cyrkowców nagrodzono gromkimi brawami.

 

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 SŁODKA WYCIECZKA26 marca 2019 roku uczniowie z klas I-VII, którzy brali udział w konkursie plastycznym „Mój wymarzony lizak”, uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Lizaka w Jaśle. Zwiedzanie muzeum zaczęli od sklepiku ze słodkościami, gdzie uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć różnego rodzaju lizaki, różniące się kształtem, wielkością i kolorem oraz je zakupić.  Po muzeum oprowadzała dzieci pani przewodnik, która w przystępny sposób opowiadała im o początkach powstawania lizaków i historii zakładu Liwocz. Dzieci miały możliwość powąchania aromatów i spróbowania różnego rodzaju cukrów, które są wykorzystywane do produkcji słodyczy. Zobaczyły również  maszyny stosowane w karmelarstwie. Uczniowie mogli obejrzeć prace plastyczne z konkursu „Mój wymarzony lizak”, zorganizowanego  przez muzeum. Jednak najwięcej radości sprawiło wszystkim własnoręczne wykonanie lizaka. To była ciekawa i „słodka” wycieczka.

mgr Renata Kozdęba

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 WITAMY  WIOSNĘ„Czym powitać cię wiosenko,

gdy zielona wracasz znów,

chyba tańcem i piosenką,

bo to milsze jest od słów”.

Przyjście nowej pory roku – wiosny, jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszej szkole przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja z zimowej na wiosenną. W salach zazieleniły się kąciki przyrody. Nie zabrakło też prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny. Witając wiosnę, 22 marca uczniowie klas 0 – III wraz z wychowawczyniami, zebrali się przed szkołą, trzymając w rękach wiosenne symbole – duże kolorowe kwiaty. Następnie w wesołym korowodzie udali się na boisko szkolne. Tam żegnali Marzannę – symbol zimy, a radosnymi wierszykami, piosenkami i okrzykami witały wiosnę. Mamy nadzieję , że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami.

mgr Renata Kozdęba

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 NAUKOBUS - NAUKA DLA CIEBIE

- projekt realizowany przez Centrum Nauki KopernikW ramach projektu Nauka dla Ciebie, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dotarł do naszej gminy naukobus. W dniu 12.03.2019r. uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w tym niecodziennym projekcie. Naukobus, pełniący rolę mobilnego laboratorium, daje szansę zobaczenia i dotknięcia ponad 20 eksponatów przygotowanych i obsługiwanych przez zespół animatorów z Centrum Nauki Kopernik. Dzieci w praktyczny sposób, poprzez eksperymenty, mogą poznawać tajniki różnych dziedzin nauki, m.in. biologii, fizyki, chemii czy informatyki. Eksponaty zostały rozstawione na sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Szerzynach. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego  eksperymentowania, które jest doskonałą metodą poznawania świata, a  edukatorzy dodatkowo objaśniają działanie eksponatów i pomagają zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki. Siedząc na wirującym krześle można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu, trójwymiarowy model ludzkiego ciała uczy tego, jak jesteśmy zbudowani, a łamigłówki to znakomity trening dla mózgu. Uczniowie otrzymali także „Poradnik młodego naukowca” z doświadczeniami, które mogą przeprowadzić w domu.

Wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem naszych uczniów co widać na zdjęciach.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 6

Zegarek

Ulti Clocks content

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?