NASI UCZNIOWIE

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj277
mod_vvisit_counterWczoraj801
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3235
mod_vvisit_counterOstatni tydzien3982
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc3235
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu31638
mod_vvisit_counterRazem970371

We have: 9 guests, 1 bots online
Twoje IP: 3.229.122.219
Dzisiaj jest: 06 Gru 2019


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Szkoła Podstawowa w Żurowej

 SPOTKANIE  Z POLICJANTEM

8 listopada nasza szkoła gościła funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Tarnowie. Spotkanie zostało podzielone na dwie grupy: dla klas młodszych oraz starszych. W pierwszej części uczestniczyli uczniowie klas O-III.  Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym podróżowaniu samochodem. Policjanci podkreślili jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać oraz zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Innym istotnym tematem pogadanki z dziećmi było właściwe zachowanie się w przypadku zaistnienia zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu innych, jak również umiejętność połączenia się z numerami alarmowymi. Na zakończenie dzieci wyszły na parking szkolny, gdzie policjanci zwrócili uwagę jak należy zachować się w pobliżu samochodu oraz jak bezpiecznie wychodzić ze szkoły na ulicę. W nagrodę ze dużą wiedzę z zakresu ruchu drogowego maluchy mogły wejść do radiowozu policyjnego.

Drugie spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas IV-VIII. Tematem pogadanki było również bezpieczeństwo na jezdni oraz przypomnienie zasad podczas jazdy rowerem. Policjanci uczulili na narastające niebezpieczeństwo wśród młodzieży, która przechodzi przez jezdnię w założonym kapturze, z oczami utkwionymi w telefon i słuchawkami w uszach. Panowie poruszyli także temat tzw. cyberprzemocy i skutków jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Policjanci poinformowali także uczniów, że nie należy ufać osobom, z którymi zawierają znajomość poprzez Internet, że należy być ostrożnym w kontaktowaniu się z innymi za pośrednictwem komunikatorów oraz, że nie należy przyjmować niczego od osób obcych. Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistów w dużym stopniu przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów oraz, mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na ich zachowanie w szkole i poza nią.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 


Zapraszamy do udziału w konkursie.


REGULAMIN KONKURSU (KLIKNIJ)

 PASOWANIE NA UCZNIÓW 2019

23 października 2019 r. odbyła się w naszej szkole  uroczystość ,,Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I. Zanim nastąpił ten ważny dla każdego ucznia moment, dzieci z klasy I przystąpiły do turnieju, aby zyskać ucznia miano. Turniej ten przygotowały dzieci z klasy trzeciej. Pięknie zaśpiewane piosenki, znajomość przepisów ruchu drogowego, dużo wiadomości o ojczyźnie,   piękna recytacja wierszy była dowodem, że dzieci są gotowe do przyjęcia je do grona społeczności szkolnej. W niezwykłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły,  przy udziale rodziców, nauczycieli i całej braci  uczniowskiej, pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, dobrze się uczyć, być dobrymi kolegami,  godnie reprezentować swoją szkołę, a także swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dzieci z klasy pierwszej w obecności swoich „chrzestnych” ósmoklasistów i siódmoklasistów zostały pasowane na uczniów naszej szkoły przez Pana Dyrektora Adama Setlika.

Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał dyplom pasowania, kuferek ze  słodkim upominkiem oraz legitymację szkolną, a także małe prezenciki od starszych kolegów i koleżanek.  Dzieci otrzymały również książeczki, które  w imieniu Wójta Gminy Szerzyny Grzegorza Gotfryda wręczył radny Wojciech Mikrut.

Na końcu uroczystości  dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia , które składali będą dla nich drogowskazem na wiele lat szkolnych.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

 

 TURNIEJ O PUCHAR TYMBARKU

"W ubiegły piątek odbyła się XXI edycja turnieju "Z Podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej, w której jak co roku uczestniczyły drużyny z naszej Gminy. Naszą szkołę również reprezentowali chłopcy z kategorii U-12. Piękna jesienna pogoda pozwoliła na rozegranie wszystkich meczów na obiekcie orlika w Szerzynach. Reprezentanci naszej szkoły pokazali się z bardzo dobrej strony, lecz awans mogła zdobyć tylko jedna drużyna, a po ostatnim gwizdku to drużyna z Szerzyn wywalczyła awans zwyciężając ze wszystkimi drużynami.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

 WYJAZD DO TEATRU

15 października 2019 r. uczniowie klas IV - VI wraz z opiekunami udali się do tarnowskiego teatru. Obejrzeliśmy sztukę pt. "Mity greckie. Wyprawa po ambrozję" w reżyserii Tomasza Mana.

Spektakl opowiada o Helence, która szukała ambrozji dla chorej mamy. Początkowo zachowywała się jak typowa egoistka - tak naprawdę bardziej zależało jej na nowej lalce niż na zdrowiu mamy. Na szczęście zrozumiała swój błąd i szybko go naprawiła. W poszukiwaniu cudownego leku pomagał jej Posejdon, który też miał w tym swój cel - chciał pozbawić Zeusa władzy. Prosił o pomoc różnych bogów. Widzowie "przenoszą się" więc z Gdańska na Olimp, do Hadesu, Troi, na Cypr i do teatru Dionizosa, a Helenka przekonuje się, że świat bogów nie jest idealny. Bogowie, podobnie jak ludzie, mają swoje wady. Kłócą się, knują intrygi, są zawistni, zazdrośni i dbają tylko o własne interesy. Dziewczynce nie było łatwo zdobyć ambrozję - Posejdon oszukał ją i zamknął w koniu trojańskim. W końcu wszystkich pogodziła Hera, bogini ogniska domowego, a Helenka osiągnęła swój cel.

Na scenie dużo się działo. Aktorzy doskonale oddali charaktery granych przez siebie postaci. Dużą sympatię i szczery uśmiech budził Hermes, z którym Helenka robiła sobie selfie i którego uczyła posługiwania się smartfonem. Oszczędna, ale bardzo wymowna scenografia często i szybko się zmieniała. Podobały się kostiumy bogów i greckie kolumny, które komentowały to, co działo się na scenie. Ciekawe układy choreograficzne, doskonałe operowanie światłem i mocne dźwięki muzyki granej na żywo podkreślały dynamikę akcji. Niewątpliwym atutem musicalu jest duża dawka humoru, pomysłowe połączenie świata mitów greckich ze współczesnością oraz zaskakujące, ale zabawne ukazanie wartości, które powinny być ważne dla każdego z nas.

Spektakl nam się podobał. Wyszliśmy z teatru przekonani, że należy "ogrzewać" nasze domy zgodą i miłością, a nie kłótniami i intrygami - wtedy świat stanie się choć odrobinę lepszy.

DODATKOWE INFORMACJE, GALERIA (KLIKNIJ)

 DZIEŃ NAUCZYCIELA 2019


Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły.

I  właśnie z tej okazji 11 października 2019 roku cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów z klasy VI a  pod kierunkiem pani Celiny Mikrut. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był chór szkolny prowadzony przez nauczyciela muzyki pana Marka Bąka oraz szkolni artyści: Nikola Mikrut flet, Michał Mikrut - trąbka i Artur Szwandrok -akordeon. Uczniowie poprzez program artystyczny wyrazili swoje podziękowanie za gorące serce, pomocną dłoń oraz przewodnictwo na niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy.

Uczniowie swoim występem udowodnili, że dobry nauczyciel nie tylko uczy i wymaga, ale też przeżywa wraz z dziećmi wiele wspaniałych chwil. Młodzież doskonale zaprezentowała utwory muzyczne i poetyckie związane z październikowym świętem.

Ten dzień był też doskonałą okazją do złożenia wszystkim pracownikom szkoły podziękowań oraz wręczenia kwiatów.

W drugiej części akademii uczniowie urządzili galę oskarową a właściwie "jabłkową" - wręczając nauczycielom poszczególnych przedmiotów oskary w postaci jabłek umieszczonych w koszyczku - co wywołało uśmiechy zarówno nagradzanych jak i publiczności.

Na zakończenie, za trud wkładany w wychowanie i wykształcenie dzieci, szczególne podziękowania skierował w stronę grona pedagogicznego Pan Dyrektor, Adam Setlik. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Weronika Mikrut życzyła wszystkim  satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów w zawodzie nauczyciela.

Wszystkim pracownikom szkoły życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką”


8 października 2019r. odwiedzili naszą szkołę  policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Spotkali się z pierwszakami w związku z akcją „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką”. Dzieci  z wielkim entuzjazmem  przyjęły gości, zwłaszcza wielką maskotkę Mrówkę. Panie policjantki przeprowadziły prelekcję w klasie pierwszej na temat, jak być świadomym uczestnikiem ruchu drogowego. Dzieci poznawały i utrwalały podstawowe przepisy ruchu drogowego dla pieszych i rowerzystów, uczyły się jak prawidłowo przechodzić przez ulicę, jak zachowywać się w jej pobliżu oraz jak bezpiecznie podróżować samochodem. Pierwszaki również w sposób praktyczny wykorzystywały  zdobyte wiadomości, trenując pod okiem pań policjantek  przechodzenie na drugą stronę jezdni.

Wiele radości sprawiała w ciągu całego spotkania wielka „ Mrówka”, która rozdała dzieciom  kamizelki odblaskowe, kalendarzyki oraz słodycze.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to  akcja edukacyjna mająca na celu propagowanie sprawnego posługiwania się tabliczką mnożenia. Stało się już tradycją, że przeprowadzamy ją także u nas.

4 października  2019 roku uczniowie naszej szkoły z klas III-VIII  uczestniczyli w tej zabawowej formie nauczania-uczenia się matematyki. Uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja ta stała się okazją do  nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. 47 uczniów zdobyło tytuł "Eksperta tabliczki mnożenia"

Wszystkim zwycięzcom GRATULUJEMY !!

LISTA  EKSPERTÓW (KLIKNIJ)

 


GMINNE ZAWODY W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH


"W dniu 02.10.2019 r. w naszej szkole odbyły się Gminne Zawody w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Do zmagań przystąpiły wszystkie szkoły z naszej gminy, po bardzo zaciętej walce, również uczniowie z naszej placówki stanęli na podium zawodów. A byli nimi Mateusz Warzecha złoty medal w kategorii chłopców rocznika 2007, Natalia Reczek w kategorii dziewcząt rocznik 2006, Kamil Bułat brąz w kategorii chłopców 2005. Gratulujemy wszystkim startującym zawodnikom i zawodniczkom.


 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 3

Zegarek

Ulti Clocks content

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?