NASI UCZNIOWIE

WYSTĘPY NASZYCH UCZNIÓW

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj733
mod_vvisit_counterWczoraj19138
mod_vvisit_counterW tym tygodniu68246
mod_vvisit_counterOstatni tydzien62396
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc146650
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu115325
mod_vvisit_counterRazem4140326

We have: 44 guests, 1 bots online
Twoje IP: 18.97.14.85
Dzisiaj jest: 20 Cze 2025


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Szkoła Podstawowa w Żurowej



Gminny Konkurs Ekologiczny "ReKreacja czyli EcoFashion"


W dniu 23 października 2024 r. w Szkole Podstawowej w Joninach odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny pt. „ReKreacja czyli EkoFashion” będący częścią projektu „ReKreacja w Paśmie Brzanki”. Głównymi celami konkursu było: propagowanie wiedzy ekologicznej i przyrodniczej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań przyrodniczych uczniów, propagowanie recyklingu i ponownego wykorzystania materiałów, rozwijanie u uczniów twórczego myślenia i innowacyjnego podejścia do problemów środowiskowych.
Konkurs miał charakter dwuetapowy. Uczestniczące w konkursie szkoły reprezentowały dwuosobowe drużyny, których zadaniem było stworzenie w szkole macierzystej recyklingowego ubrania lub akcesorium z materiałów, które w normalnych okolicznościach trafiłyby na śmietnik. W dniu konkursu drużyny prezentowały swoje projekty i rywalizowały ze sobą wykonując zadania  teoretyczne przygotowane przez organizatora konkursu.
Do zmagań konkursowych przystąpiło 9 dwuosobowych drużyn. Reprezentantami Szkoły Podstawowej w Żurowej byli Antoni Drożdż z klasy szóstej i Konrad Bąk z klasy ósmej, którzy w bardzo wyrównanej walce drużynowej  zajęli piąte miejsce.
Gratulujemy chłopcom i życzymy dalszych sukcesów!


GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

Małgorzata Pilch

 



SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM - KOREA POŁUDNIOWA


W dniu 22.10.2024 w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja geografii. W kolejnej edycji “Spotkania z podróżnikiem” uczniowie mieli okazję “odwiedzić” Koreę Południową. Pan Dariusz Rochecki, podróżnik, opowiedział o ekscytującej wyprawie do Azji Wschodniej, rozpoczynając od wizyty w tętniącym życiem Seulu, stolicy Korei Południowej, poprzez największe miasto portowe w tym kraju, Busan po malowniczą wyspę Jeju (Czedżu) słynącą z różnorodnych krajobrazów, takich jak piękne wybrzeża, szczyty wulkaniczne, bujne lasy i urokliwe wodospady. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się najważniejszych informacji związanych z kulturą koreańską, m.in. jak wygląda tradycyjny strój koreański, hambok, jakie są tradycyjne dania kuchni koreańskiej, jakiej waluty używa się w Korei oraz inne ciekawostki związane z kulturą koreańską. Dziękujemy panu podróżnikowi za potężną dawkę wiedzy oraz chęć rozpalenia w naszych uczniach marzeń o podróżach tych małych i tych dużych, ponieważ jak powiedział Ray Bradbury, amerykański pisarz “Zwiedzaj świat. To lepsze niż najpiękniejszy sen”. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

Renata Kozdęba

 




NARODOWE CZYTANIE   


Narodowe Czytanie to akcja, która łączy Polaków w kraju i na świecie wokół kanonu polskiej literatury. Organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. W 13. edycji wydarzenia do czytania został wybrany dramat Juliusza Słowackiego „Kordian”. Utwór nawiązuje do powstania listopadowego i opisuje historię nieudanego spisku na życie cara Mikołaja I. Główny bohater, tytułowy Kordian, ze względu na wewnętrzną słabość nie jest w stanie dokonać zamachu i car uchodzi z życiem. Słowacki próbuje zrozumieć przyczyny klęski powstania oraz pokolenia powstańców.
Prezydent Andrzej Duda w okolicznościowym liście zachęcającym do udziału w Narodowym Czytaniu „Kordiana” napisał: „Chciałbym, aby w trakcie tej wspólnej lektury towarzyszyła nam refleksja nad Polską i polskim losem. Ale też nad aktualnością „Kordiana”. Bo dramat Słowackiego opowiada o walce Polaków z caratem, ale przecież można traktować go również jako opowieść o naszej współczesności. O tym, że wolność i niepodległość wymagają bezinteresownego poświęcenia i ciągłej gotowości do czynu. Że odpowiedzialność, konsekwencja i wola działania prowadzą do zwycięstwa, a niezdecydowanie, strach
i złudzenia – do klęski”.

W naszej szkole uroczyste czytanie „Kordiana”  odbyło się 18. 10. 2024 roku. Z fragmentami tego utworu zmierzyli się uczniowie klasy VII i VIII, którzy swój występ zaprezentowali całej społeczności szkolnej. W ten sposób nasza szkoła dołączyła do sporej liczby instytucji, które podjęły się uczestnictwa w „Narodowym Czytaniu”.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

Małgorzata Mikrut

 



PRÓBNA EWAKUACJA SZKOŁY 

Dnia 18 października Publiczna Szkoła Podstawowa w Żurowej w uczestniczyła w próbnej ewakuacji, przeprowadzonej przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Żurowej. Cała ewakuacja została przeprowadzona szybko i sprawnie, co jest bardzo ważne w razie prawdziwego zagrożenia. Uczniowie mogli podziwiać strażaków podczas symulowanej akcji ratowniczo-gaśniczej na terenie szkoły. Okazało się, że podczas ewakuacji jedna osoba została na terenie szkoły, szybka akacja strażaków umożliwiła jej odnalezienie i przetransportowanie w bezpieczne miejsce gdzie mogła odbyć się akcja przywracania czynności życiowych poszkodowanemu. Wszystko to oczywiście ćwiczenia, które miały na celu przypomnienie uczniom  zasad udzielania pierwszej pomocy w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia. Po zakończeniu ewakuacji uczniowie wrócili na lekcję mądrzejsi o kolejne doświadczenie.

Serdeczne podziękowania kierujemy do strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z  Żurowej za ich zaangażowanie i profesjonalizm w przeprowadzeniu próbnej ewakuacji.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 



KLASY 0 - III W TEATRZE 

Dnia 16.10.2024 roku uczniowie klas 0 - III z wielkim podekscytowaniem i uśmiechami na twarzach udali się na przedstawienie pt. „Wielki wyścig w poziomkowym lesie” do Biecza. Główni bohaterowie spektaklu krasnal Klakson i krasnal Pompka, zadbali o to, aby dzieci się nie nudziły. Ścigali się oni po jedyną, najpiękniejszą i najsmaczniejszą poziomkę. Rozjemcą i doradcą w tym wielkim wyścigu był ochmistrz Poziomka, który kiedyś, przed laty, zjadł co najmniej sto poziomek. Nie był to łatwy wyścig. Wszędzie czyhały niebezpieczeństwa. A to wiedźma, a to niebieski bardzo groźny jegomość. A na dodatek Znak, który patrzy, mówi, śpiewa i nie można go wyminąć. Tych znaków było więcej - drogowe, muzyczne, interpunkcyjne, migowe - i wszystkie trzeba było poznać, żeby wygrać wyścig. Było dużo śmiechu, śpiewu, pokazywania- co dzieciom bardzo się podobało i chętnie włączały się w zabawę. Głównym celem spektaklu było zwrócenie uwagi  na problemy związane z bezpieczeństwem dzieci na drodze. Każdy uczestnik tego wyjazdu pamięta już, że nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drodze  może skończyć się bardzo źle!

Renata Kozdęba

 



UROCZYSTE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ 

".. jakże nie płonąć w podzięce
-za dar najpiękniejszy,
za wiedzę i serce."

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły.

I  właśnie z tej okazji 11 października 2024 roku cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów z klasy VIII oraz klasy młodsze pod kierunkiem pani Doroty Bąk i Barbary Słoty. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był chór szkolny prowadzony przez nauczyciela muzyki pana Marka Bąka.

Akademię rozpoczął dyrektor szkoły Adam Setlik, który powitał nauczycieli, pracowników obsługi oraz rodziców i uczniów.

Program artystyczny przygotowany przez uczniów udowodnił, że dobry nauczyciel nie tylko uczy i wymaga, ale też przeżywa wraz z dziećmi  wspaniałe chwile. Młodzież doskonale zaprezentowała utwory muzyczne,  i poetyckie związane z październikowym świętem.

W drugiej części akademii uczniowie klasy VIII zaprezentowali scenkę przedstawiającą w sposób humorystyczny różne sytuacje z życia szkolnego - co wywołało uśmiechy zarówno dzieci, nauczycieli oraz rodziców. Klasa VIII pokazała także film zrealizowany przy pomocy pani Doroty Bąk. Krótkie scenki z życia szkoły opatrzone fragmentami piosenek sprawiły zgromadzonym wiele powodów do uśmiechu.

Na zakończenie pan dyrektor, Adam Setlik, szczególne podziękowania skierował w stronę grona pedagogicznego - podziękował wszystkim pracownikom szkoły za codzienne zaangażowanie, dyspozycyjność, życzliwość, serdeczność oraz trud wkładany w wychowanie i wykształcenie dzieci.

Przedstawiciele Rady Rodziców wraz z przewodniczącą  panią Katarzyną Bąk życzyli wszystkim nauczycielom oraz obsłudze satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów w zawodzie.

Wszystkim pracownikom szkoły życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

PRAWDZIWE ŻYCIE W SZKOLE - DN2024

 

 



SPOTKANIE Z POLICJANTEM 

9 października  gościliśmy w naszej szkole DZIELNICOWĄ mł. asp. Angelikę WOJTANOWSKĄ-JAREK . Spotkanie było podzielone na dwie części. W pierwszej części pani dzielnicowa spotkała się z uczniami 0 – III. Omówiła zasady poruszania się po drogach pieszo i samochodem w okresie wzmożonego ruchu, jaki panuje przed rozpoczęciem lekcji a także po ich zakończeniu. Apelowała o wyjątkową ostrożność w tym czasie. Uczniowie mieli również możliwość zobaczyć radiowóz policyjny od środka.

Po wizycie u młodszych uczniów naszej szkoły, przyszedł czas na spotkanie z uczniami klas IV – VIII. Spotkanie dotyczyło głównie bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych na hulajnogach elektrycznych. Coraz częściej chętnie korzystamy z hulajnóg elektrycznych. Nie wszyscy jednak, zwłaszcza młodzież szkolna, pamiętają o tym, że są to pojazdy, a ich użytkownicy to kierujący, których obowiązują przepisy ruchu drogowego. Pani aspirant  uświadomiła uczniów , że są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego i na drodze mają swoje prawa i obowiązki.  W ramach spotkania  opowiedziała  o najważniejszych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i o przepisach, których należy bezwzględnie przestrzegać korzystając z rowerów i hulajnóg elektrycznych. Młodzi ludzie mieli dużo pytań, na które policjantka starała się szczegółowo udzielać odpowiedzi, żeby rozwiać ich wątpliwości.

Spotkanie przebiegło w pozytywnej atmosferze, uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem poruszanymi tematami.

GALERIA ZDJĘC (KLIKNIJ)



KAMIZELKI ODBLASKOWE DLA UCZNIÓW

W trosce o bezpieczeństwo 8 października uczniowie klasy IV i V otrzymali kamizelki odblaskowe w ramach Programu Odblaskowa Szkoła. Podczas spotkania przypomniano uczniom, jak ważne jest to, by być widocznym na drodze  do i ze szkoły. Podkreślono również, że dzieci muszą pamiętać o zakładaniu odblasków.

Rozdanie kamizelek z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa dzieci na drodze.

Bąk Dorota

 

 

 

 



ZBIÓRKA NA RZECZ POWODZIAN

W odpowiedzi na apel Pani Barbary Nowackiej – Ministra Edukacji oraz z potrzeby serca nasza szkoła włączyła się w pomoc na rzecz poszkodowanych w powodzi. Zbiórka, nad którą czuwał Samorząd Uczniowski, trwała od 23 września do 2 października. Pieniądze można było wrzucać do opisanego pojemnika ustawionego w holu. Zebrano 412,40 zł. Po komisyjnym przeliczeniu zebranych środków powyższa kwota została wpłacona na rzecz powodzian.

Za każdą złotówkę złożoną na rzecz poszkodowanych w powodzi serdecznie dziękujemy.

Samorząd Uczniowski

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 27

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?